PORONIN

Wieś przylegająca do Zakopanego – najwyżej położonego miasta w Polsce (750–1100 m n.p.m.). Zakopane usytuowane jest w wąskiej kotlinie pomiędzy Tatrami a pasmem Gubałówki. O jego wyjątkowości decydują przede wszystkim Tatry objęte ochroną przez Tatrzański Park Narodowy, góralski folklor i malownicza drewniana architektura.

To nie tylko zimowa stolica Polski i centrum góralszczyzny. Od ponad stu lat miasto jest ośrodkiem życia kulturalnego, dającym natchnienie licznym artystom. Słynne i warte odwiedzenia miejsca Zakopanego to przede wszystkim: Krupówki – jedna z najsłynniejszych ulic w Polsce, kościół parafialny Najświętszej Rodziny, pełen figur, obrazów i malowideł, Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego, Willa Atma, ulica Kościeliska, cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Stary Kościółek, Willa Koliba – pierwszy dom wybudowany w stylu zakopiańskim według projektu Stanisława Witkiewicza, Dom Pod Jedlami – perła stylu zakopiańskiego.

 

Atrakcje w bliskości Poronianki

 

  • Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem – Olczy (ul. Piszczory 13). Sanktuarium opiekują się Księża Misjonarze św. Wincentego a Paulo. Sanktuarium mieści się 5 km od naszego domu wczasowego.
  • Wyciągi narciarskie

Najbliżej bo zaledwie 500 m. od naszego domu znajduje się wyciąg narciarski Galicowa Grapa, nieco dalej, bo zaledwie 2,5 km znajduje się duży kompleks narciarski Suche-SKI oraz 3,5 km od obiektu Harenda

  • Baseny termalne

Gorący Potok, Termy Szaflary oddalone 6 km od DW Poronianka oraz Baseny Termalne Bukowina w odległości 8 km od obiektu, kompleks Bania 16 km oraz Termy Chochołowskie 23km.